Niskie rachunki za prąd / Bezpieczeństwo domu i rodziny / Wsparcie działu technicznego 7 dni w tygodniu
Marzysz o niskich rachunkach za prąd, dzięki czemu odłożysz więcej gotówki, za którą pojedziesz na wakacje lub kupisz nowy samochód? Trafiłeś w idealne miejsce.
Wybierasz inwertery fotowoltaiczne Growatt i zyskujesz prestiż wśród sąsiadów. Przy okazji zmniejszasz emisję CO2 oraz liczbę wyciętych drzew w lasach.
Falowniki Growatt montowane są tylko i wyłącznie przez wykształcony personel, który ukończył oficjalne szkolenia z obsługi i montażu inwerterów fotowoltaicznych organizowane przez Growatt Polska. Dzięki temu zyskujesz pewność, iż Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie dobrze wykonana.
Niska awaryjność produktu ze względu na 10-letnie doświadczenie na rynku w projektowaniu i produkowaniu inwerterów fotowoltaicznych – nie martwisz się o częste odsyłanie sprzętu na reklamację.
Zabezpieczenia przed uderzeniem pioruna – instalacja może pracować w trakcie burzy, nie musisz jej wyłączać.
Zabezpieczenia przed usterkami spowodowanymi zużyciem materiału – zyskujesz pewność, że Twoja instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna.
Dostępny zakres mocy od 1kW do 80kW – łatwo dopasujesz moc inwertera fotowoltaicznego do liczby paneli fotowoltaicznych, jakie posiadasz.
Nowoczesny wygląd – możesz zamontować inwerter fotowoltaiczny nawet w salonie bez obaw o dotychczasowy wystrój.
Przyjazna dla użytkownika, w pełni spolszczona aplikacja do zarządzania fotowoltaiką Growatt ShinePhone – w łatwy sposób monitorujesz pracę własnej instalacji fotowoltaicznej z telefonu i komputera.
Dostępne warianty monitoringu: WiFi / LAN / monitoring radiowy / GPRS – monitorujesz pracę inwertera fotowoltaicznego niezależnie od miejsca montażu.
Dział techniczny czynny 7 dni w tygodniu od godziny 8 do 20 – niczym się nie przejmuj! Dbamy o efektywność pracy Twojego inwertera fotowoltaicznego niemal przez cały dzień.
Instalatorzy posiadają możliwość sprawdzenia parametrów pracy paneli fotowoltaicznych oraz sieci energetycznej – zyskujesz pewność, że inwerter fotowoltaiczny będzie produkował maksymalną moc możliwą do uzyskania w danej chwili.
Growatt na przestrzeni swojej działalności na rynku inwerterów fotowoltaicznych stał się pionierem w technologii bezpieczeństwa i diagnostyki. Największy nacisk kładzie na niezawodność, pewność i długowieczność oferowanych produktów. Dzięki tym wartościom Growatt może pochwalić się awaryjnością inwerterów fotowoltaicznych na poziomie zaledwie 0,54%. Taki wynik można uzyskać jedynie dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy komponentów.
Nie martw się, że Twój falownik za chwilę przestanie działać i trzeba będzie odsyłać go na reklamację.
Growatt w Polsce swoją siedzibę ma na południu kraju. Polski zespół składa się z bardzo doświadczonych osób, obecnych w branży fotowoltaicznej od samego jej początku. W związku z tym doradztwo techniczne nie stanowi dla nich żadnego problemu. W Rudzie Śląskiej przy ulicy Kłodnickiej 56E znajduje się również serwis inwerterów fotowoltaicznych. W jego skład wchodzą wykwalifikowani specjaliści posiadający minimum 5-letnie doświadczenie w elektryce i energetyce. Czuwają oni nad poprawnym funkcjonowaniem ponad 1 000 000 instalacji podłączonych globalnie do serwera Growatt. Ponadto jako jedyna firma na rynku PV zapewniamy obsługę działu technicznego od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-20. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem telefonu oraz drogą mailową.
Niczym nie musisz się przejmować! Dbamy o efektywność pracy Twojego falownika niemal przez cały dzień!
Inwertery fotowoltaiczne Growatt posiadają zabezpieczenia przed uderzeniem pioruna oraz przed usterkami spowodowanymi zużyciem materiału. Dodatkowo dla spokoju użytkownika falowniki objęte są 10-letnią gwarancją producenta.
Zarządzanie fotowoltaiką odbywa się za pomocą w pełni polskiej aplikacji Growatt ShinePhone. Dostępne są 4 warianty połączeń urządzeń monitorujących: WiFi / LAN/ GPRS / monitoring radiowy.
Dla Klientów z Polski dostępne jest pełne polskie menu w inwerterze fotowoltaicznym, a także polski serwis, czym niewielu innych producentów falowników może się pochwalić.
Falowniki Growatt produkowane są aktualnie w dwóch fabrykach. Pierwsza z nich może wyprodukować rocznie 3.5GW. Druga natomiast, nowo otwarta fabryka jest w stanie wyprodukować rocznie nawet 20GW! Dzięki temu Growatt jest największym producentem inwerterów fotowoltaicznych na świecie.
Nie martw się o stany magazynowe!
Growatt od 10 lat stawia sobie najwyższe cele. Dlatego też stał się pionierem w kwestii bezpieczeństwa i badań na rynku inwerterów fotowoltaicznych. Głównym celem jest ciągłe wprowadzanie nowych, coraz bardziej wydajnych rozwiązań energetycznych dla odbiorców na całym świecie. Jednocześnie bardzo ważna jest profesjonalna, pełna obsługa klientów i troska o komfort życia przyszłych pokoleń.
2010
2011
2012
2013
2014
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2020
2021
Fotowoltaika jest dziedziną nauki i techniki, która umożliwia wytwarzanie prądu elektrycznego, wykorzystując promieniowanie słoneczne. Jest to możliwe dzięki zjawisku fotowoltaicznemu.
Podstawowym i głównym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które łączy się w moduły fotowoltaiczne. Dzięki temu zyskujemy możliwość wytwarzania większej energii słonecznej. W ogniwach światło słoneczne zostaje przekształcone w prąd stały. Proces ten nazywa się zjawiskiem fotowoltaicznych. Ogniwa zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych. Pozwalają one na przewodzenie ładunków elektrycznych w wyniku działania czynników zewnętrznych, takich jak między innymi promieniowanie słoneczne lub temperatura. Najczęściej wykorzystywanym półprzewodnikiem przy produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. Energia słoneczna przekształcona w prąd stały przekazywana jest do inwertera fotowoltaicznego, który odpowiada za przekształcenie go na prąd zmienny. Prąd zmienny to taki, który znajduje się w naszych domowych gniazdkach i wykorzystujemy go na co dzień.
W skład zestawu fotowoltaicznego wchodzą:
- Panele fotowoltaiczne zbudowane z ogniw fotowoltaicznych, w których światło słoneczne przekształcane jest w prąd stały. Sprawność zjawiska fotowoltaicznego wynika ze struktury ogniw fotowoltaicznych, usytuowania modułów oraz warunków atmosferycznych.
- Inwerter fotowoltaiczny, którego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego wyprodukowanego przez panele fotowoltaiczne na prąd zmienny, czyli taki, który wykorzystujemy na co dzień w naszych domach.
- Konstrukcja montażowa, na której mocowane są moduły fotowoltaiczne. Typ konstrukcji zależy od rodzaju dachu, na którym montowana jest instalacja fotowoltaiczna.
- Licznik dwukierunkowy mierzący przepływ prądu. Dzięki niemu mamy możliwość rozliczenia ilości wyprodukowanej przez nas energii oraz tej pobranej.
Okres jesienno-zimowym nie jest łatwym okresem dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Uzyski czasem stanowią jedynie 10% tego, co można otrzymać wiosną i latem. Energia słoneczna w tym okresie jest znikoma, czasem nawet niewystarczająca do startu inwertera fotowoltaicznego. Wynika to z tego, że słońce biegnie nisko, wschodzi późno i zachodzi wcześniej.
Aby inwerter mógł wystartować, muszą być spełnione minimum dwa warunki:
- minimalne napięcie startu
- musi płynąć prąd – minimum, jakie obserwujemy to 0.1A – 0.3A, w zależności od modelu inwertera, ilości paneli itp.
Niestety w okresie jesienno-zimowym bardzo często ciężko jest spełnić ten drugi warunek.
Najczęstszym powodem jest zalegający w tym okresie na panelach śnieg, lód, spadające liście, marznący deszcz lub inne zanieczyszczenia.
Więcej informacji na temat tego problemu znajduje się na forum Growatt:
https://forum-growatt.pl/viewtopic.php?f=21&t=20
Minimalny kąt nachylenia dachu to 10°. Jest on wymagany do samodzielnego oczyszczania się modułów np. ze śniegu. Jeśli dach ma mniejszy kąt nachylenia, to należy skorygować go odpowiednią konstrukcją montażową. Najwyższe uzyski energii dla naszej szerokości geograficznej instalacja fotowoltaiczna osiąga przy kącie nachylenia 30-40° - moduły ustawione w kierunku południowym oraz 15-25° - instalacja fotowoltaiczna na wschód-zachód.