HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ FAQ WIRTUALNE STOISKO

Dlaczego falowniki Growatt? – zielona-energia.com

W rolach głównych falowniki Growatt MAX 50KTL3 LV

Falowniki Growatt serii MAX to bez wątpienia jedne z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku fotowoltaicznym. Największym zainteresowaniem cieszy się model Growatt MAX 50KTL3 LV.

Firma zielona-energia.com Klimczyk, Fonfara Sp. J. od samego debiutu i dostępności w swoich magazynach bezwzględnie stawia na pierwszym miejscu falownik Growatt MAX 50KTL3 LV. W związku z tym jest on najczęściej wykorzystywanym inwerterem we wszystkich projektach instalacji fotowoltaicznych o mocy 50 kWp. Efektowny wygląd, z którym spotyka się każdy Klient to tylko jeden z wielu atutów falowników tej serii. Zatem dlaczego Growatt?

 

Falowniki z gwarancją bezpieczeństwa

Pierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy myśląc o falownikach Growatt jest to, iż mamy do czynienia z bezpiecznym urządzeniem najnowszej generacji. Inwertery posiadają wbudowane zabezpieczenia przed uderzeniem pioruna AC/DC typu II. Dodatkowo zawierają wbudowaną ochronę przed usterkami spowodowanymi zużyciem materiału. Ponadto gwarantują bezpieczeństwo przed występowaniem zjawiska łuku elektrycznego (AFCI). Na dodatek dają możliwość zdalnego sprawdzania parametrów pracy paneli fotowoltaicznych oraz sieci energetycznej przez wykwalifikowanych monterów. Sześć MPP trackerów, do których możemy przypiąć 2 obwody z zakresem pracy do 1000 V, daje duże możliwości w projektach instalacji.

 

dlaczego-falowniki-growatt

 

Polski serwis falowników oraz monitoring instalacji

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść falowników Growatt jest to, iż posiada serwis w Polsce. Zespół oddziału w Polsce składa się z bardzo doświadczonych osób, obecnych w branży fotowoltaicznej od samego jej początku oraz posiadających minimum 5-letnie doświadczenie w elektryce i energetyce. Wiąże to się z tym, iż doradztwo techniczne oraz naprawianie inwerterów nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Czuwamy nad poprawnym funkcjonowaniem ponad 1 000 000 instalacji podłączonych globalnie do serwera Growatt.

Co więcej, jako jedyna firma na rynku fotowoltaicznych zapewniamy obsługę działu technicznego 7 dni w tygodniu w godzinach 8-20!

Reasumując powyższe  argumenty możemy śmiało stwierdzić, iż Growatt jest globalnym LIDEREM. Świadczy o tym skala awaryjności na poziomie około 0,5%. Średni czas zdalnej diagnostyki serwisu wynosi zaledwie 8 minut, co jest najlepszym wynikiem w branży fotowoltaicznej.