HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Growatt THOR – inteligentne ładowarki samochodowe

Growatt THOR – inteligentne ładowarki samochodowe

Marka Growatt New Energy wprowadza na rynek fotowoltaiczny inteligentne ładowarki samochodowe do pojazdów elektrycznych o nazwie Growatt THOR.

Ładowarki te znajdą zastosowanie zarówno w rozwiązaniach domowych, jak i przemysłowych.

Dzięki ładowarkom Growatt THOR będziemy mogli wykorzystać nadwyżkę wyprodukowanej energii ze słońca, dzięki czemu zwiększymy swoją autokonsumpcję w czasie rzeczywistym. Ponadto współpracują one zarówno ze starymi, jak i nowymi instalacjami fotowoltaicznymi.

Ładowarki samochodowe Growatt THOR – inteligentne zarządzanie

Możemy zdalnie sterować ładowarkami samochodowymi Growatt THOR o monitorować na bieżąco w danym momencie stan ładowania pojazdu. Ponadto mamy możliwość zaplanowania ładowania samochodu w zależności od wybranego przez nas scenariusza. Możemy zainicjować lub przerwać ładowanie samochodu za pomocą aplikacji, lub poprzez użycie karty RFID. Trzecim sposobem jest Plug&Charge, czyli podłączenie pistoletu ładowarki do samochodu i automatyczne rozpoczęcie ładowania. Na dodatek możemy zdalnie aktualizować oprogramowanie firmowe za pomocą technologii OTA.

Ładowarki samochodowe kompatybilne ze wszystkimi markami samochodów elektrycznych

Dzięki swojej elastyczności ładowarki samochodowe Growatt THOR są kompatybilne ze wszystkimi markami pojazdów elektrycznych. Wynika to z tego, iż do każdej ładowarki dołączona jest wtyczka z interfejsem ładowania Typu 2.

Lista samochodów:

 • Testla
 • Renault
 • Nissan
 • BMW
 • Hyundai
 • BYD

ladowarki-samochodowe-typy-samochodow

Ładowarki samochodowe Growatt THOR – gwarancja bezpieczeństwa

Ładowarki te posiadają zabezpieczenia nadprądowe po stronie DC 6mA. Ponadto stacje ładowania THOR zawierają ochronę przepięciową i przeciążeniową, zabezpieczenie ziemnozwarciowe, odgromowe (przed uderzeniem pioruna) oraz przed wysoką temperaturą. Wszystko to sprawia, że ładowarki samochodowe THOR są gwarantem bezpieczeństwa i niezawodności działania.

Ładowarki samochodowe Growatt THOR – sposoby ładowania pojazdu

Każdy użytkownik ładowarki samochodowej Growatt THOR może ustawić sposób aktywacji ładowania. Do wyboru mamy:

APP/RFID MODE – inicjowanie i przerywanie ładowania pojazdu elektrycznego za pomocą aplikacji lub poprzez przesunięcie karty RFID po czytniku wbudowanym w ładowarkę. Możesz również użyć aplikacji w telefonie do rezerwacji godziny na ładowanie oraz wtedy wybrać odpowiedni tryb pracy.

RFID MODE – ładowanie może być zainicjowane lub przerwane tylko i wyłącznie przez przesunięcie karty RFID.

Plug&Charge – ładowanie rozpoczyna się automatycznie po podłączeniu samochodu elektrycznego do ładowarki. Jeśli chcesz zatrzymać ładowanie, wystarczy nacisnąć przycisk on/off z boku ładowarki.

Ładowarki samochodowe Growatt THOR – tryby pracy

Tryb szybki

  1. Plug&Charge – kliknij „Charge” w aplikacji i naładuj samochód z maksymalną moca pochodzącą z odnawialnego źródła energii lub z sieci. Tryb ten sprawdza się szczególnie wtedy, gdy jesteś w trasie i potrzebujesz szybko naładować samochód. W trybie tym możemy wybrać trzy warianty ładowania: Rezerwacja czasu (możliwa tylko wtedy, gdy ładowarka znajduje się w czasie spoczynku), rezerwacja pojemności ładowania, rezerwacja budżetu ładowania.
   • Time Reservation – użytkownicy mogą ustalić godzinę rozpoczęcie ładowania oraz czas, przez jaki ładowanie to będzie trwało. Można także ustawić okresowość ładowania, aby powtarzała się ona każdego dnia.
   • Charging Capacity Reservation – użytkownicy mogą ustawić docelową pojemność (kWh), do jakiej naładowany ma zostać pojazd elektryczny. Czynność tą również możemy powtarzać automatycznie codziennie o określonej godzinie.
   • Charging Budget Reservation – użytkownicy mogą ustalić docelowy budżet ładowania samochodu elektrycznego, jakiego nie możemy przekroczyć. Tryb ten uruchamiamy poprzez kliknięcie „Cost”. Tryb ten, podobnie jak poprzednie możemy ustawić, aby powtarzał się codziennie o określonej porze.
   • Off-Peak Mode – ładowarka samochodowa będzie ładować pojazd elektryczny poza godzinami szczytu, aby zmniejszyć rachunki za energię elektryczna.

PV Linkage Mode – Moc ładowania samochodu uzależniona od produkcji instalacji fotowoltaicznej. Pojazd elektryczny będzie ładowany przez nadwyżkę energii słonecznej dynamicznie, łącząc przy tym fotowoltaikę oraz ładowarkę samochodową, aby zmaksymalizować autokonsumpcję w czasie rzeczywistym.

Manual Boost – tryb ten działa tylko i wyłącznie przy połączeniu ładowarki z instalacją fotowoltaiczną. W trybie tym pojazd elektryczny będzie ładowany z maksymalną mocą, nawet gdy brakuje mocy z paneli fotowoltaicznych. Wtedy możemy wykorzystać moc z sieci elektrycznej.

Smart Boost – tryb ten jest dostępny tylko i wyłącznie przy połączeniu ładowarki z instalacją fotowoltaiczną i w trybie Off-Peak Mode. Smart Boost gwarantuje naładowanie akumulatora pojazdu przed upływem ustalonego czasu, nawet jeśli energia słoneczna jest niewystarczająca lub czas pozaszczytowy krótki. Gdy produkcja z instalacji fotowoltaicznej jest niewystarczająca, wtedy możemy wykorzystać moc z sieci elektrycznej.

Load Balancing – w trybie tym ładowarka samochodowa będzie dostosowywać swoją moc ładowania dynamicznie, w zależności od mocy wykorzystywanej w domu, w celu zabezpieczenia przed przeciążeniem poboru z sieci.

 

Ładowarki samochodowe Growatt THOR w sprzedaży!

Polski oddział Growatt posiada w swojej ofercie jednofazowe ładowarki THOR o mocach od 3kW oraz 7kW, a także trójfazowe ładowarki o mocy 11kW.

Stacje ładowania o mocach 7kW oraz 11kW posiadają w mega moolah zestawie 1 sztukę karty RFID, oraz kabel o długości 5 metrów i wtyczkę Typu 2.

Ponadto wszystkie ładowarki dostępne są w wariantach monitoringu WiFi lub 4G.

Dodatkowe produkty do ładowarek:

 • Karta do RFID – 10 sztuk kart RFID
 • Growatt THOR przekładniki prądowy – 1 faza
 • Growatt THOR przekładniki prądowy – 3 fazy
 • Growatt SPM-E – licznik bezpośredni jednofazowy
 • Growatt TPM-E – licznik bezpośredni trójfazowy
 • Growatt SPM-CT-E – licznik jednofazowy z przekładnikiem
 • Growatt TPM-CT-E – licznik trójfazowy z przekładnikiem
 • Stojak do ładowarek THOR

Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym https://sklep.growatt.pl