HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Jednofazowe falowniki Growatt MIN TL-XH

Jednofazowe falowniki Growatt MIN TL-XH wykorzystywane są do zbudowania systemu, który pracuje jako układ zasilania awaryjnego, dzięki czemu w razie zaniku napięcia z sieci energetycznej, urządzenia w naszym domu będą mogły pracować bez problemu.

Falownik MIN TL-XH otrzymał nagrodę przyznaną przez najpopularniejszy magazyn w branży fotowoltaicznej pv magazine w kategorii Publisher’s Pick za ciągłe rozwijanie i innowacyjność oferowanych produktów.

Publicysta pv magazine Eckhart Gouras wypowiedział się o Growatt następująco:
Wiele mówi się o inteligentnych domach, ale jak dotąd na rynku dostępnych jest niewiele łatwych w użyciu, zintegrowanych rozwiązań. Zwycięzca tegorocznej nagrody Publisher’s Pick Award poświęca dziesięć procent swoich rocznych przychodów na badania i rozwój, a część tych pieniędzy przeznaczył na takie właśnie rozwiązanie inteligentnego domu.

Jak to działa?

Dedykowane baterie Growatt ARK 2.5H-A1 o budowie modułowej oraz inne produkty, takie jak Growatt GroHome przeznaczone są do zwiększania konsumpcji energii z paneli fotowoltaicznych w czasie rzeczywistym. Growatt GroHome może być na przykład wykorzystywany do sterowania pracą podgrzewaczy wody na bazie produkcji z paneli fotowoltaicznych.

Powodem są ciągle rosnące ceny energii elektrycznej oraz zmiany w wymaganiach rządowego programu Mój Prąd. Ponadto jest to efektem stanu sieci, który ze względu na starą architekturę ma ograniczenia przy współpracy z dużą ilością instalacji fotowoltaicznych. Na ratunek przychodzą systemy magazynowania energii i produkty do maksymalizacji autokonsumpcji. To polityka, którą firma Growatt New Energy będzie nią podążała przez parę najbliższych lat.

schemat min tl-xh

Falowniki serii MIN TL-XH to genialne rozwiązanie dzięki możliwości współpracy z akumulatorami. Łatwość w rozbudowanie systemu akumulatorowego pozwala na zmniejszenie kosztów początkowej inwestycji. Dzięki temu klienci mogą dokładać akumulatory w zależności od zapotrzebowania energetycznego.

Właściwości inwertera MIN TL- XH

 • Wbudowany system battery ready, który pozwala na współpracę inwertera z bateriami ARKXH
  marki Growatt. Ponadto model ten posiada dwa wejścia MPPT, w związku z czym możemy
  rozdzielić instalację na dwa stringi.
 • Falowniki te posiadają również szereg zabezpieczeń. Mowa tutaj o ochronie przed uderzeniami
  pioruna po stronie DC typu II. Jednym z najważniejszych zabezpieczeń jest ochrona przed
  występowaniem zjawiska łuku elektrycznego (AFCI) i usterkami spowodowanymi zużyciem
  materiału.
 • Ekran wykonany w technologii OLED pozwala na szybki odczyt podstawowych parametrów
  pracy inwertera. Technologia ta gwarantuje trwałość nawet po minimum 20 000 kliknięciach.
 • Przy projektowaniu tych modeli falowników zwrócono również uwagę na lepszą wodoodporność
  i pyłoszczelność. Zyskujemy dzięki temu możliwość montażu w trudnych warunkach
  środowiskowych.
 • Warto także zwrócić uwagę na w pełni spolszczoną aplikację do zarządzania instalacją
  fotowoltaiczną Growatt ShinePhone, dzięki której w łatwy sposób można monitorować pracę
  falownika z telefonu lub komputera.
 • Dzięki zastosowaniu produktu Growatt ASB (Automatic Switch Box) istnieje możliwość
  uzyskania systemu w pełni off-gridowego.

System bateryjny ARK – XH

System bateryjny oznaczony symbolem ARK-XH przeznaczony jest do współpracy z falownikami serii MIN TL-XH. Pozwala on na elastyczny dobór mocy od minimum 5.12kWh do maksymalnie 17.92kWh. Baterie te posiadają stopień ochrony IP65, co wpływa na wydłużony czas bezawaryjnej pracy wewnątrz i na zewnątrz budynku. Akumulatory ARK-XH pracują w szerokim zakresie temperaturowym -10~45°C. Ponadto są one chłodzone pasywnie i zachowują optymalną sprawność. Technologia LiFePO4 jest najbardziej stabilna i bezpieczna na rynku. Temperatura graniczna wynosi ponad 480°C. To o 100% więcej niż technologia NCM oraz NCA. Kontroler BDC przeznaczony dla falowników MIN TL-XH nie tylko nadzoruje stan baterii, ale również poszczególnych ogniw oraz zapewniają całkowitą ochronę systemu bateryjnego. Modułowa, układana w stosy konstrukcja nie sprawia problemów podczas instalacji.

Bateria ARK firmy Growatt osiągnęła znakomite wyniki w programie testowym PVE TÜV Rheinland i zdobyła nagrodę All Quality Matters Award podczas Solar Congress 2021.

Falowniki jednofazowe MIN TL-XH dostępne są na naszej stronie sklep.growatt.pl