HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Mój Prąd 4.0 – wielki powrót w 2022 roku

Mój Prąd 4.0 – wielki powrót w 2022 roku

Za nami już trzy edycje programu Mój Prąd, który okazał się idealnym ruchem na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych. Kolejne, czwarta już edycja przewidziana jest na I kwartał 2022 roku. Jak duży będzie zaplanowany budżet? Szacuje się, iż wyniesie on około 1 mld zł. O możliwość dofinansowania ubiegać się będą mogli również beneficjenci dotychczasowych edycji Mojego Prądu oraz Czyste Powietrze.

„Program Moj Prąd 4.0, jak i poprzednie edycje, ma za zadanie m.in. zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, co spowoduje wzrost udziału OZE w miksie energetycznym. Kolejna edycja programu “Mój Prąd” będzie wsparciem dla dalszego rozwoju energetyki rozproszonej w naszym kraju oraz przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii.

W planach jest premiowanie zakupu i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej.

Kolejna odsłona programu zaplanowana jest na I kwartał 2022 roku.” – mówi Adam Siebierański – Kierownik działu zakupów ML SYSTEM.

Mój Prąd 4.0 – główne założenia

Jak już zostało wcześniej wspomniane, głównym założeniem programu Mój Prąd 4.0 będzie ta magiczna autokonsumpcja. Dofinansowaniem objęte będą nie tylko generatory, ale również urządzenia, które są w stanie współpracować z fotowoltaiką poprzez wykorzystywanie nadwyżek energii w czasie rzeczywistym. Mówimy tutaj zatem o:

  • Bankach energii,
  • Magazynach chłodu lub ciepła,
  • Systemów zarządzania energią (inteligentne domy),
  • Ładowarki do samochodów elektrycznych.

„Dzięki tym rozwiązaniom zwiększona zostanie efektywność zarządzania wyprodukowaną energia elektryczną i autokonsumpcja wytworzonej energii.” – kontynuuje Adam Siebierański.

 

Mój Prąd 4.0 – czy marka Growatt jest gotowa na program?

Growatt New Energy, lider w branży solarnej jest przygotowany na spełnienie oczekiwań każdego prosumenta. W swojej ofercie posiada falowniki sieciowe jednofazowe oraz trójfazowe z wbudowanym systemem magazynowania energii.

Ponadto dla przemysłowych magazynów energii przewidziane zostały produkty marki ATESS.

Dla systemów zarządzania autokonsumpcją w czasie rzeczywistym marka Growatt posiada w portfolio linię produktową GroHome. Jest to jedno z najlepszych 22bet rozwiązań na rynku. Dzięki temu nie będziemy musieli oddawać do sieci dużych ilości nadwyżek energetycznych.

Ale to nie wszystko! Na deser zarówno Growatt, jak i ATESS oferują ładowarki samochodowe zarówno o małych mocach, jak i dużych, na przemysłowe rozwiązania.