HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Podsumowanie roku 2022

Rok 2022 był czasem niepewności branży fotowoltaicznej, co przełożyło się na losy wielu dużych „graczy”. Wpływ na to miała przede wszystkim zmiana systemu rozliczeń prosumentów, drogie ceny transportów, problemy z dostępnością towaru oraz wojna w Ukrainie, która wskazała kierunek rozwoju, jakim bez wątpienia jest niezależność energetyczna gospodarstw domowych oraz dużych inwestorów. Jak z tymi przeciwnościami poradziło sobie Mp Solar Group Sp z o. o., które jest generalnym i wyłącznym przedstawicielem marki Growatt New Energy?

Od początku 2022 roku przygotowaliśmy nasze portfolio produktowe, aby wpasować się w ramy programu Mój Prąd 4.0 oraz nowych regulacji dotyczących systemu rozliczeń prosumentów. W związku z tym zorganizowaliśmy duże dostawy falowników sieciowych serii XH współpracujących z systemami akumulatorowymi ARK XH o szerokim zakresie mocy od 3 kW do 10 kW oraz systemów akumulatorowych. Ponadto od drugiego kwartału wprowadziliśmy zaawansowane technologicznie falowniki hybrydowe SPH TL3-BH UP, posiadające funkcję przełączania pracy falownika z on-grid na off-grid w wypadku zaniku sieci energetycznej oraz falowniki trójfazowe AC o nazwie SPA TL3-BH UP. Niezwykle ważnym aspektem w modelach SPH TL3-BH UP będzie czas przełączenia pracy falownika on-grid/off-grid mniejszy niż 10 m/s.

Marka Growatt New Energy największą uwagę skupia na rozwoju technologicznym a także bezpieczeństwu i jakości oferowanych produktów. Dzięki temu mimo ciężkiego i niepewnego roku udało nam się trzeci raz z rzędu przekroczyć pułap 30 tysięcy sprzedanych urządzeń sygnowanych marką Growatt New Energy i zbliżyć się do 40 tysięcy. Ponadto przeprowadziliśmy dziesiątki szkoleń produktowych oraz technicznych w całej Polsce, których celem było dzielenie się wiedzą instalatorską oraz poszerzanie kompetencji handlowców oraz serwisantów.

Co jeszcze?
✔️ Na początku roku wszystkie inwertery sieciowe marki Growatt otrzymały bezterminowe certyfikaty NC RfG, które zostały zatwierdzone przez PTPiREE.
✔️ W styczniu uczestniczyliśmy wraz z Eco Abm Hurtownia Fotowoltaiczna w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Targi BUDMA.
✔️ Utworzona została oficjalna siatka dystrybutorska Growatt New Energy – szczegóły na stronie www.growatt.pl
✔️ Wzięliśmy udział w Targi ENEX 2022 w Kielcach, podczas których wygłosiliśmy prelekcję podczas Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+.
✔️ Marka Growatt New Energy otrzymała nagrodę EKOSTRATEG 2022 podczas IX Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie.
✔️ Podpisaliśmy umowę o partnerstwie z największym w Europie biurem projektowym ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA. W ramach współpracy w siedzibie EPK posadowiony został kontenerowy magazyn energii zawierający falownik o mocy 100kW oraz akumulatory o pojemności 138kWh marki ATESS Polska, który pełni między innymi rolę showroomu.
✔️ Byliśmy również obecni na Targi Greenpower 2022, gdzie otrzymaliśmy nagrody:
Laureat Wyboru Konsumentów Międzynarodowe Targi Poznańskie Targi GREENPOWER 2022
Zwycięzca Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2022.
✔️ Ponownie wspólnie z ecoABM oraz Polski Klaster Budowlany braliśmy udział w targach Solar Energy Expo w Nadarzynie.
✔️ Uczestniczyliśmy w Kongresie Eco Learning, podczas którego poruszyliśmy następujące tematy:
– Przemysłowe magazyny energii – już czas na zmiany.
– Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne kołem ratunkowym w trudnych warunkach.
✔️ Dzięki swoim wyjątkowym zaletom w sektorze energetyki rozproszonej, Growatt znalazł się na liście trzech największych producentów falowników na świecie w 2021 r., według Wood Mackenzie, podkreślając ciągłą dynamikę wzrostu marki na globalnych rynkach energii słonecznej.
✔️ Polski oddział Growatt New Energy oraz ATESS Power został Członkiem Wspierającym GOLD Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii //Polish Energy Storage Association w Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii
✔️ Wzięliśmy także udział w targach ENERGETAB 2022, gdzie wspólnie z Enexon prezentowaliśmy najnowsze rozwiązania marki Growatt.
✔️Uczestniczyliśmy w VIII Kongresie Energetycznym DISE Energy, w trakcie którego Dyrektor ds. badań i rozwoju – Pan Sławomir Suski – wygłosił prelekcję przed panelem “Fotowoltaika – stan obecny i perspektywy rozwoju. Współpraca instalacji PV z magazynami energii metodą redukcji ograniczeń sieciowych”.
✔️ W listopadzie wraz z Elektron PV – fotowoltaika byliśmy obecni na VI Forum Biznesowym Pogranicza “Energia i Biznes”, które odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach.
✔️ Angażowaliśmy się w działania społeczne:
– Finansowaliśmy młodzieżowe drużyny w klubie sportowym GKS Rozbark Bytom, dzięki czemu w znacznym stopniu wpłynęliśmy na poprawę jakości infrastruktury obiektu sportowego klubu oraz możliwość wprowadzenia drużyn młodzieżowych do lig wojewódzkich.
– Wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy.
– Dostarczyliśmy artykuły szkolne dla klubu siatkarskiego LUKS “Sukces” Komprachcice.

Jakie plany na 2023 rok?
W 2023 roku przedsiębiorstwo MP Solar Group Sp. z o.o. planuje poszerzyć swoje portfolio o pompy ciepła oraz moduły fotowoltaiczne, aby móc zapewnić swoim Partnerom dostęp do najlepszej jakości produktów. Ponadto wprowadzony zostanie nowy, wysokonapięciowy system magazynowania energii Growatt APX, w którym jeden moduł bateryjny będzie miał pojemność 5kWh. Maksymalna pojemność systemu dla jednego kontrolera sterującego wynosić będzie 30kWh. Co więcej? Dostępne będą również sieciowe falowniki trójfazowe, które będą mogły pracować z systemem akumulatorowym również w przypadku zaniku napięcia w sieci energetycznej.
Czy myśleliście kiedyś o przenośnych stacjach zasilania? W pierwszym kwartale 2023 dostępne w ofercie będą również dostępne generatory zasilane litowo-jonowymi akumulatorami NCM, które będą pozwalały na podtrzymywanie pracy urządzeń elektronicznych lub ich pełne naładowanie. Growatt Infinity 1500 idealnie sprawdzą się podczas aktywności na świeżym powietrzy, a także w razie braku zasilania, do podtrzymania pracy urządzeń w domu.
Dodatkowo wprowadzone zostaną również nowe falowniki hybrydowe Growatt WIT o mocach do 100kW.

Oprócz tego zamierzamy zaprezentować również swoje produkty w Marcu na targach ENEX w Kielcach oraz we wrześniu na targach ENERGETAB 2023 w Bielsku-Białej.

Jesteśmy również otwarci na nowe współprace, dlatego też zapraszamy do kontaktowania się z nami.
www.growatt.pl / www.mpsolar.pl / info@mpsolar.pl / info@growatt.pl / 327299918