HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ FAQ WIRTUALNE STOISKO

Inwertery fotowoltaiczne MIN TL-XH

 Inwertery fotowoltaiczne współpracujące z bateriami

Inwertery fotowoltaiczne TL-XH przygotowane do współpracy z bateriami to nowość, którą firma Growatt New Energy wprowadza na Polski rynek. System ten może być zbudowany jako układ zasilania awaryjnego, dzięki czemu w razie zaniku napięcia z sieci energetycznej, urządzenia w naszym domu będą mogły pracować bez problemu.

 

Jak działają inwertery fotowoltaiczne TL-XH?

Dedykowane baterie o budowie modułowej oraz inne produkty, takie jak Growatt GroHome przeznaczone są do zwiększania konsumpcji energii z paneli fotowoltaicznych w czasie rzeczywistym. Growatt GroHome może być na przykład wykorzystywany do sterowania pracą pompy ciepła na bazie produktu z paneli fotowoltaicznych.

Powodem jest bilansowanie z energetyką, które w innych krajach z roku na roku przestaje być korzystne. To efekt stanu sieci, który ze względu na starą architekturę ma ograniczenia przy współpracy z dużą ilością instalacji fotowoltaicznych. Na ratunek przychodzą systemy magazynowania energii i produkty do maksymalizacji auto konsumpcji. To polityka, którą firma Growatt New Energy wprowadziła na początku tego roku i będzie nią podążała przez parę najbliższych lat.

 

inwerter-fotowoltaiczny-tl-xh

 

Inwertery fotowoltaiczne MIN TL-XH

inwerter-fotowoltaiczny-tl-xh

Falowniki należące do serii MIN TL-XH to przyszłościowe rozwiązanie dzięki możliwości współpracy z akumulatorami. Łatwość w rozbudowanie systemu akumulatorowego pozwala na zmniejszenie kosztów początkowej inwestycji. Dzięki temu klienci mogą dokładać akumulatory w zależności od zapotrzebowania energetycznego.

 

Cechy inwertera fotowoltaicznego TL-XH

Kluczową sprawą jest wbudowany systemem battery ready, który pozwala na współpracę inwertera z bateriami ARK-XH marki Growatt. Ponadto model ten posiada dwa wejścia MPPT, w związku z czym możemy rozdzielić instalację na dwa stringi.

Falownik serii MIN posiada również szereg zabezpieczeń. Mowa tutaj o ochronie przed uderzeniami pioruna po stronie DC typu II. Jednym z najważniejszych natomiast jest zabezpieczenie przed występowaniem zjawiska łuku elektrycznego (AFCI) i usterkami spowodowanymi zużyciem materiału.

Ekran wykonany w technologii OLED pozwala na szybki odczyt podstawowych parametrów pracy inwertera. Technologia ta gwarantuje trwałość nawet po minimum 20 000 kliknięciach.

Przy projektowaniu wyglądu tej serii falowników zwrócono również uwagę na lepszą wodoodporność i pyłoszczelność. Zyskujemy dzięki temu możliwość montażu w trudnych warunkach środowiskowych.

Wartość także zwrócić uwagę na w pełni spolszczoną aplikację do zarządzania instalacją fotowoltaiczną ShinePhone, dzięki której w łatwy sposób można monitorować pracę falownika z telefonu lub komputera.

Dzięki zastosowaniu produktu Growatt ATS-S istnieje możliwość uzyskania systemu w pełni off-gridowego.

Falownik ten otrzymał nagrodę przyznaną przez najpopularniejszy magazyn w branży fotowoltaicznej pv magazine w kategorii Publisher’s Pick za ciągłe rozwijanie i innowacyjność oferowanych produktów.

inwerter-fotowoltaiczny-tl-xh

 

Publicysta pv magazine Eckhart Gouras wypowiedział się o Growatt następująco:

Wiele się mówi o inteligentnych domach, ale jak dotąd na rynku dostępnych jest niewiele łatwych w użyciu, zintegrowanych rozwiązań. Zwycięzca tegorocznej nagrody Publisher’s Pick Award poświęca dziesięć procent swoich rocznych przychodów na badania i rozwój, a część tych pieniędzy przeznaczył na takie właśnie rozwiązanie inteligentnego domu.

 

System bateryjny ARK-XH

System bateryjny oznaczony symbolem ARK-XH przeznaczony jest do współpracy z falownikami serii MIN TL-XH. Pozwala on na elastyczny dobór mocy od minimum 5.12kWh do maksymalnie 17.92kWh. Baterie te posiadają stopień ochrony IP65, co wpływa na wydłużony czas bezawaryjnej pracy wewnątrz i na zewnątrz budynki. Akumulatory ARK-XH pracują w szerokim zakresie temperaturowym -10~45°C. Ponadto są one chłodzone pasywnie i zachowują optymalną sprawność. Technologia LiFePO4 jest najbardziej stabilna i bezpieczna na rynku. Temperatura graniczna wynosi ponad 480°C. To o 100% więcej niż technologia NCM oraz NCA. Akumulatory te nadzorują nie tylko całkowity stan baterii, ale również poszczególnych ogniw oraz zapewniają całkowitą ochronę systemu baterii. Modułowa, układana w stosy konstrukcja nie sprawia problemów podczas instalacji.

Bateria ARK firmy Growatt osiągnęła znakomite wyniki w programie testowym PVE TÜV Rheinland i zdobyła nagrodę All Quality Matters Award podczas Solar Congress 2021.

inwerter-fotowoltaiczny-tl-xh

Nagroda ta jest wyrazem uznania dla marki Growatt za najwyższej klasy rozwiązania magazynowania energii w budynkach mieszkalnych.