HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Mój Prąd – program rządowy powraca w wersji 3.0

Mój prąd – dofinansowanie do fotowoltaiki

Program rządowy Mój Prąd powraca w wersji 3.0.

Poznaliśmy już nieco więcej szczegółów na temat długo wyczekiwanego programu Mój Prąd. Jego poprzednia edycja zakończyła się pod koniec 2020 roku.

  1. Pierwszą i kluczową informacją jest to, iż program obejmie inwestorów, którzy zainwestowali w instalację fotowoltaiczną po zakończeniu drugiego naboru. W związku z czym będą mogli oni złożyć wniosek do nowej odsłony programu. Uruchomienie naboru dla trzeciej edycji planowane jest na 1 lipca 2021 roku.
  2. Nadal dotowane będę mikroinstalacje fotowoltaiczne wytwarzające energię elektryczną na potrzeby własne inwestora. Mikroinstalacja musi się mieścić w przedziale mocy 2-10kW.
  3. Poziom dofinansowania natomiast będzie zależny od zakresu rzeczowego inwestycji.
  4. W kuluarach spekuluje się również o rozszerzeniu dotacji na nowe rozwiązania, między innymi o magazyny energii.

 

Mój Prąd – cele programu

 Jak powiedział wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski

💬  „Kluczowym celem nowej odsłony programu pozostanie zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo chcemy położyć nacisk na autokonsumpcję wytworzonej energii elektrycznej.” 

 

Marka Growatt New Energy posiada w swoim asortymencie sprzęt niezbędny do montażu zestawu hybrydowego: inwertery hybrydowe jednofazowe oraz trójfazowe, akumulatora niskonapięciowe i wysokonapięciowe, a także wszystkie niezbędne akcesoria.

 

Jarosław Stępień – menadżer produktu w firmie Ideapv – Instalacje odnawialnych źródeł energii OZE wypowiedział się na temat trzeciej edycji programu Mój Prąd oraz ewentualnego dofinansowania do magazynów energii.

💬  „Z całą pewnością można potwierdzić, że poprzednie edycje pomocowego programu „Mój Prąd” przyczyniły się do niesamowitej popularności fotowoltaiki w Polsce. Zainstalowaną moc szacuje się obecnie na ponad 4 GW. Rozsądnym wydaje się również posunięcie ustawodawcy. Ma ono na celu przesunięcie części środków finansowych na zakup systemów magazynowania energii. Pozwoli to beneficjentowi na korzystanie z własnej energii w całości. Dzięki temu uniknie dwudziesto-, bądź trzydziestoprocentowej prowizji dla zakładów energetycznych za przechowywanie nadprodukcji z domowej instalacji fotowoltaicznej.”

 

Wiadomość o kolejnej odsłonie programu Mój Prąd ponownie tchnęła życie w branżę OZE.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wkrótce poda szczegóły dotyczące trzeciej edycji programu „Mój Prąd”. Dowiemy się również, jaki będzie przewidziany budżet.