HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Santon – rozłącznik przeciwpożarowy

Santon – rozłącznik przeciwpożarowy

Wraz z wprowadzeniem nowelizacji ustawy dotyczącej ochrony przeciwpożarowej instalacji fotowoltaicznych Growatt Polska wzbogaca swoją ofertę o rozłączniki przeciwpożarowe marki Santon, które w pełni współpracują z falownikami Growatt New Energy.

Santon – o firmie

Santon udowodnił dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w opracowywaniu rozdzielnic DC dla firm z wielu różnych gałęzi przemysłowych na całym świecie, że jest wiodącym producentem z opatentowaną technologią rozłączania napięcia DC. Dzięki wyłącznikowi marki Santon możemy zapewnić bezpieczeństwo całemu domowi, jego mieszkańcom oraz ich majątkowi.

Santon – zasada działania

Rozłącznik przeciwpożarowy DFS wykrywa przekroczenie temperatury 100°C lub wyłączenie zasilania AC. Jeśli sytuacja ta będzie trwała dłużej niż 5 sekund, wyłącznik DFS przełączy się do pozycji OFF. Ze względu na to, że DFS znajduje się blisko modułów fotowoltaicznych, prąd stały wysokiego napięcia z modułów PV zostanie całkowicie odizolowany, gwarantując strażakom bezpieczeństwo podczas gaszenia pożaru w domu. Wyłącznik DFS posiada również funkcję automatycznego resetowania.

Oznacza to, że w przypadku wyłączenia zasilania AC, urządzenia to wyłącza się automatycznie. Włącza się również automatycznie po ponownym włączeniu zasilania AC. Dzięki temu nie musimy resetować go ręcznie każdorazowo po zaniku zasilania.

rozlacznik-przeciwpozarowy-dc-santon

DFS zawiera przełącznik Santon typu X, czyli najpopularniejszy przełącznik DC do zastosowań w branży fotowoltaicznej. Mechanizm sprężynowy „snap-action” o czasie reakcji wynoszącym zaledwie 3 milisekundy ogranicza łuk elektryczny. W połączeniu z samoczyszczącymi stykami zwiększa trwałość oraz bezpieczeństwo. Rozłącznik przeciwpożarowy DFS dodatkowo posiada dławiki kablowe M12, co jest kolejnym czynnikiem niwelującym zagrożenie do minimum. Ze względu na to przełącznik Santon typu X jest najczęściej wybierany przez wielu producentów falowników.

Wyłączniki DFS są europejskim produktem działającym zgodnie z normą IEC 60947 oraz wszelkimi standardowymi międzynarodowymi procedurami strażackimi. Dzięki temu w przypadku pożaru zyskujemy cenny czas na jego ugaszenie.

 

Dokumentacja

Karta katalogowa

Instrukcja obsługi