HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA ZESPÓŁ KALKULATOR HYBRYD FAQ WIRTUALNE STOISKO MONITORING SKLEP

Inwertery Growatt – skrócona instrukcja obsługi Growatt MIN/MOD/MID

Inwertery Growatt – skrócona instrukcja obsługi

Inwertery fotowoltaiczne Growatt słyną z przyjaznej konfiguracji podczas pierwszego uruchomienia oraz intuicyjnego interfejsu podczas monitorowania pracy instalacji fotowoltaicznej.

Spis treści:

 

 

Inwertery Growatt – pierwsze uruchomienie

Przede wszystkim wszystkie inwertery koniecznie muszą być uziemiane w celu prawidłowego działania oraz zapewnienia bezpieczeństwa.

Inwerter bez uziemienia może wykazywać błędy w działaniu, natomiast rejestrator danych może tracić połączenie i nie spełniać swoich zadań.

Inwertery powinny być uziemione do obudowy osobnym przewodem uziemiającym, na wypadek awarii przewodu ochronnego doprowadzonego do wtyczki AC.

Ważnym aspektem jest, iż wartość uziemienia powinna wynosić poniżej 10Ω.

Następnie należy sprawdzić prawidłową polaryzację i napięcie na wtyczce DC oraz napięcie na wtyczce AC. Dla inwerterów fotowoltaicznych trójfazowych należy wykonać pomiar międzyfazowy. Oczekiwana wartość referencyjna to 400V.

inwertery-growatt-skrocona-instrukcja

 

Nawigowanie inwerterem

 

inwertery-growatt-skrocona-instrukcja2

 

 

Ustawienia polskiej normy inwertera

Po wybraniu polskiej normy należy odczekać 60 sekund, ponieważ tyle trwa automatyczne zatwierdzenie wybranych przez nas ustawień.

Aktualnie ustawioną normę można sprawdzić wchodząc w Ustawienia > Zaawansowane > Kraj.

 

Ustawienia języka, daty oraz godziny na inwerterze

Ponadto w ustawieniach zaawansowanych można ustawić język polski, datę oraz godzinę wyświetlaną na inwerterze.

inwertery-growatt-skrocona-instrukcja4 inwertery-growatt-skrocona-instrukcja5 inwertery-growatt-skrocona-instrukcja6

 

Następnie należy odczekać odliczanie do uruchomienia produkcji. Zielony listek na inwerterze oznacza jego poprawne uruchomienie i rozpoczęcie produkcji.

inwertery-growatt-skrocona-instrukcja7

Poradnik wideo – pierwsze uruchomienie inwerterów Growatt MIN/MOD/MID

 

Inwertery Growatt – konfiguracja monitoringu 

Rejestrator danych dodajemy za pomocą aplikacji ShinePhone na telefonie komórkowym oraz przez przeglądarkę internetową na stronie server.grwoatt.com. Telefon musi być połączony z siecią WiFi, z którą będzie współpracował później rejestrator.

Następnie wprowadzamy hasło do WiFi i klikamy Konfiguracja. Rozpocznie się próba połączenia i odliczanie, które zakończy się powodzeniem.

Po wcześniejszym zarejestrowaniu się w aplikacji przechodzimy do pola Instalacja. W tym polu klikamy w dużego lub małego plusa. Mały plus rozwinie menu, z którego wybieramy pozycję Dodaj rejestrator.

Duży plus przeniesie nas od razu w pole skanowania rejestratora.

Po prawidłowym zeskanowaniu rejestratora lub wpisaniu danych ręcznie klikamy Potwierdź. Wtedy przejdziemy do pola wyboru metody logowania do WiFi.

Wybieramy Metodę 1: 2.4Ghz

Rejestrator dodany prawidłowo!

Instalacja wyświetli się w polu Instalacja i zacznie się aktualizować danymi elektrowni.

 

Poradnik wideo – konfiguracja Growatt Shine WiFi-X

 

Inwertery Growatt – konfiguracja monitoringu Growatt Shine Link-X

W poniżej zamieszczonym poradniku wideo dostępny jest film instruktażowy prezentujący urządzenie Growatt Shine Link-X. Dodatkowo zawiera on również informacje na temat podłączenia oraz konfiguracji tego rodzaju monitoringu.

 

Poradnik wideo – konfiguracja Growatt Shine WiFi-X

 

Inwertery Growatt – ponowne dodanie monitoringu po zmianie routera

Aby ponownie skonfigurować monitoring danych po zmianie routera, falownik musi znajdować się w trybie wybudzonym/pracy. Dioda na rejestratorze danych musi świecić lub mrugać.

Router powinien nadawać Wifi na paśmie 2,4GHz , pasmo 5GHz wyłączamy.

Kiedy chcemy skonfigurować na nowo monitoring to wykonujemy następujące czynności:

– na rejestratorze danych przyciskamy i przytrzymujemy przez ok. 7sek guziczek. Dioda musi zacząć mrugać na czerwono.

W aplikacji ShinePhone na smartfonie ( połączonym z nową siecią WiFi ) klikamy w zakładkę Instalacja > wybieramy naszą, klikając w nią > następnie klikamy + w prawym górnym rogu > Lista rejestratorów > Usuwamy nasz rejestrator , przytrzymując na nim i klikając Usuń.

Następnie klikając na + > Dodaj rejestrator > Wpisujemy dane rejestratora ( bądź skanujemy ) > Wybieramy Medodę 1 : 2.4GHz > wpisujemy hasło do nowego Wifi > klikamy Konfiguracja > Rejestrator dodany pomyślnie!

 

BŁĄD 129 AC OUT OF RANGE

Problem 129 AC OUT OF RANGE zostało dokładnie opracowany w jednym ze wcześniejszych artykułów zamieszczonych na blogu. Rozwinięcie tematu można znaleźć pod tym linkiem. Na forum specjalistycznym Growatt zamieściliśmy również wskazówki dla wykwalifikowanych instalatorów, które jesteśmy pewni, że będą przydatne przy ewentualnym występowaniu problemu.