HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA ROZSZERZENIE GWARANCJI MONITORING SKLEP

Blog

Diagnoza charakterystyki prądowo – napięciowej (I/V) Growatt
03.02.2020

Czyli o tym, jak zaoszczędzić sobie trudu wspinania się po dachu w celu przetestowania modułów PV. Moduły PV pochłaniają największą część całkowitych kosztów w instalacji fotowoltaicznej, a zarazem są jej najważniejszym elementem determinującym wydajność systemu. Moduły PV są instalowane na (...)

Zobacz więcej
Growatt Max: Maksymalnie inteligentny i wydajny
20.01.2020

Postęp w dziedzinie falowników, zasilaczy awaryjnych UPS, ładowarek elektrycznych i napędów VFD opiera się na rozwoju urządzeń zasilających i układu sterowania. Pomimo tego, że od 2008 do 2018 r. cena falowników spadła o ponad 80%, ich wydajność zwiększyła się o przeszło 10%. Wszystko to wynika (...)

Zobacz więcej
System zabezpieczenia odgromowego systemu PV
03.01.2020

Piorun to zjawisko polegające na nagłym wyładowaniu elektrycznym pomiędzy chmurami burzowymi powstałymi w wyniku silnej konwekcji atmosferycznej, lub pomiędzy chmurami burzowymi a ziemią. Wyładowania atmosferyczne są zazwyczaj podzielone na bezpośrednie i pośrednie (...)

Zobacz więcej
Analiza Sprawności Falowników
20.12.2019

Wydajność fotowoltaiczna i sprawność falowników określone są jako stosunek elektrycznej mocy wejściowejj prądu stałego do elektrycznej mocy wyjściowej prądu zmiennego, DC/AC. Dla otrzymania wysokiego stosunku DC/AC należy wziąć pod uwagę szczególne warunki projektowe. Główne czynniki to (...)

Zobacz więcej
Dobór inwertera fotowoltaicznego – który wybrać?
15.07.2019

Skoro wiemy już jakie podstawowe normy powinien spełniać inwerter oraz na jakie komponenty wewnętrzne należy zwrócić uwagę, nadszedł czas na omówienie kluczowych parametrów inwertera świadczących o jego wydajności oraz jakości. Parametry o których mowa powyżej to: 1. Sprawność europejska (...)

Zobacz więcej