HOME BLOG NASZE PRODUKTY REALIZACJE ROZWIĄZANIA & DYSTRYBUCJA DO POBRANIA SZKOLENIA MONITORING SKLEP

Blog

Analiza sprawności instalacji fotowoltaicznej
30.07.2020

Rosnący popyt na odnawialne źródła energii niesie za sobą zapotrzebowanie na coraz to większą wiedzę na temat ich wytwarzania. W ślad za tą myślą Growatt Polska wspólnie z firmą PVGroup.pl tworzą projekt badawczy, który ma na celu analizę parametrów pracy oraz konfiguracji instalacji (...)

Zobacz więcej
Moduł przerywacza łuku elektrycznego – AFCI
27.07.2020

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem nie tylko przy produkcji wyrobów, ale również w ogólnie pojętym życiu osobistym. W przypadku systemów fotowoltaicznych (w skrócie PV) ma ono tym większe znaczenie. Przekonaliśmy się, że duża liczba pożarów PV jest spowodowana łukami powstającymi w (...)

Zobacz więcej
Diagnoza charakterystyki prądowo – napięciowej (I/V) Growatt
03.02.2020

Czyli o tym, jak zaoszczędzić sobie trudu wspinania się po dachu w celu przetestowania modułów PV. Moduły PV pochłaniają największą część całkowitych kosztów w instalacji fotowoltaicznej, a zarazem są jej najważniejszym elementem determinującym wydajność systemu. Moduły PV są instalowane na (...)

Zobacz więcej
Growatt Max: Maksymalnie inteligentny i wydajny
20.01.2020

Postęp w dziedzinie falowników, zasilaczy awaryjnych UPS, ładowarek elektrycznych i napędów VFD opiera się na rozwoju urządzeń zasilających i układu sterowania. Pomimo tego, że od 2008 do 2018 r. cena falowników spadła o ponad 80%, ich wydajność zwiększyła się o przeszło 10%. Wszystko to wynika (...)

Zobacz więcej
System zabezpieczenia odgromowego systemu PV
03.01.2020

Piorun to zjawisko polegające na nagłym wyładowaniu elektrycznym pomiędzy chmurami burzowymi powstałymi w wyniku silnej konwekcji atmosferycznej, lub pomiędzy chmurami burzowymi a ziemią. Wyładowania atmosferyczne są zazwyczaj podzielone na bezpośrednie i pośrednie (...)

Zobacz więcej
Analiza Sprawności Falowników
20.12.2019

Wydajność fotowoltaiczna i sprawność falowników określone są jako stosunek elektrycznej mocy wejściowejj prądu stałego do elektrycznej mocy wyjściowej prądu zmiennego, DC/AC. Dla otrzymania wysokiego stosunku DC/AC należy wziąć pod uwagę szczególne warunki projektowe. Główne czynniki to (...)

Zobacz więcej
Dobór inwertera fotowoltaicznego – który wybrać?
15.07.2019

Skoro wiemy już jakie podstawowe normy powinien spełniać inwerter oraz na jakie komponenty wewnętrzne należy zwrócić uwagę, nadszedł czas na omówienie kluczowych parametrów inwertera świadczących o jego wydajności oraz jakości. Parametry o których mowa powyżej to: 1. Sprawność europejska (...)

Zobacz więcej
© 2020 Growatt Polska Designed and developed with by Enlighten