Magazynowanie energii dużych mocy: 10-100kW
07.12.2020
Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej i ograniczenia mocy przyłączeniowej, wzrasta zainteresowanie instalacjami z magazynem energii dużej mocy. Dzięki nowemu systemowi inteligentnego zarządzania energią (SEM-E), firma Growatt może obecnie dostarczać rozwiązania dla wielu falowników (...)
Zobacz więcej
Zaprojektuj układ magazynowania w ramach systemu Growatt SPH
07.12.2020
Falownik hybrydowy firmy Growatt serii SPH jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań domowych oraz małych przemysłowych. Odpowiednio zaprojektowany system hybrydowy wykorzystujący serię SPH wraz z pakietem akumulatorów i innymi akcesoriami może zmaksymalizować samowystarczalność systemu (...)
Zobacz więcej
Growatt przygotowuje projekt ppoż. instalacji fotowoltaicznej!
18.09.2020
Zgodnie z Ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 471) od 19.09.2020 nowe brzmienie otrzymuje Art. 29 prawa budowlanego, a wraz z nim:
„4. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia […] (...)
Zobacz więcej
Zgodność instalacji fotowoltaicznej z nowelizacją ustawy dotyczącą ochrony przeciwpożarowej
31.08.2020
Wraz z wprowadzeniem nowelizacji ustawy dotyczącej ochrony przeciwpożarowej instalacji fotowoltaicznych Growatt Polska wzbogaca swoją ofertę o wyłączniki przeciwpożarowe marki Santon, które w pełni współpracują z falownikami Growatt New Energy.
Santon udowodnił (...)
Zobacz więcej
Analiza sprawności instalacji fotowoltaicznej
30.07.2020
Rosnący popyt na odnawialne źródła energii niesie za sobą zapotrzebowanie na coraz to większą wiedzę na temat ich wytwarzania. W ślad za tą myślą Growatt Polska wspólnie z firmą PVGroup.pl tworzą projekt badawczy, który ma na celu analizę parametrów pracy oraz konfiguracji instalacji (...)
Zobacz więcej
Moduł przerywacza łuku elektrycznego – AFCI
27.07.2020
Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem nie tylko przy produkcji wyrobów, ale również w ogólnie pojętym życiu osobistym. W przypadku systemów fotowoltaicznych (w skrócie PV) ma ono tym większe znaczenie. Przekonaliśmy się, że duża liczba pożarów PV jest spowodowana łukami powstającymi w (...)
Zobacz więcej
Diagnoza charakterystyki prądowo – napięciowej (I/V) Growatt
03.02.2020
Czyli o tym, jak zaoszczędzić sobie trudu wspinania się po dachu w celu przetestowania modułów PV.
Moduły PV pochłaniają największą część całkowitych kosztów w instalacji fotowoltaicznej, a zarazem są jej najważniejszym elementem determinującym wydajność systemu. Moduły PV są instalowane na (...)
Zobacz więcej
Growatt Max: Maksymalnie inteligentny i wydajny
20.01.2020
Postęp w dziedzinie falowników, zasilaczy awaryjnych UPS, ładowarek elektrycznych i napędów VFD opiera się na rozwoju urządzeń zasilających i układu sterowania. Pomimo tego, że od 2008 do 2018 r. cena falowników spadła o ponad 80%, ich wydajność zwiększyła się o przeszło 10%. Wszystko to wynika (...)
Zobacz więcej
System zabezpieczenia odgromowego systemu PV
03.01.2020
Piorun to zjawisko polegające na nagłym wyładowaniu elektrycznym pomiędzy chmurami burzowymi powstałymi w wyniku silnej konwekcji atmosferycznej, lub pomiędzy chmurami burzowymi a ziemią. Wyładowania atmosferyczne są zazwyczaj podzielone na bezpośrednie i pośrednie (...)
Zobacz więcej
Analiza Sprawności Falowników
20.12.2019
Wydajność fotowoltaiczna i sprawność falowników określone są jako stosunek elektrycznej mocy wejściowejj prądu stałego do elektrycznej mocy wyjściowej prądu zmiennego, DC/AC. Dla otrzymania wysokiego stosunku DC/AC należy wziąć pod uwagę szczególne warunki projektowe. Główne czynniki to (...)
Zobacz więcej
Inwerter fotowoltaiczny – który wybrać?
15.07.2019
Skoro wiemy już jakie podstawowe normy powinien spełniać inwerter oraz na jakie komponenty wewnętrzne należy zwrócić uwagę, nadszedł czas na omówienie kluczowych parametrów inwertera fotowoltaicznego świadczących o jego wydajności oraz jakości.
Parametry o których mowa powyżej to:
1. (...)
Zobacz więcej
Czy instalacja fotowoltaiczna faktycznie ma swoje ekonomiczne uzasadnienie?
15.06.2019
By przeanalizować opłacalność instalacji fotowoltaicznej w pierwszej kolejności należy zaznajomić się z aktualnie panującymi przepisami prawa.
Począwszy od dnia 1.07.2016r dla mikroinstalacji do 40kW zaczął obowiązywać system Prosumencki. Zakłada on traktowanie sieci elektroenergetycznej (...)
Zobacz więcej
Jak dobrać odpowiedni inwerter fotowoltaiczny do moich potrzeb i oczekiwań.
15.03.2019
Po podjęciu decyzji o inwestycję w instalację fotowoltaiczną, przychodzą do głowy pytania: jakie panele oraz jaki inwerter powinienem/am wybrać by instalacja spełniała moje oczekiwania oraz potrzebny.
Zacznijmy od doboru inwertera
Zakładając, że na podstawie rocznych rachunków za energię (...)
Zobacz więcej
Na czym polega praca sieciowego inwertera fotowoltaicznego i jak jest zbudowany
13.01.2019
Sieciowy inwerter fotowoltaiczny to jeden z elementów całej instalacji fotowoltaicznej. Służy do zamiany prądu stałego pochodzącego z paneli fotowoltaicznych na prąd przemienny 230V – taki jak mamy w każdym domowym gniazdku lub 400V – taki jak mamy w gnieździe siłowym.
Zbudowany jest z paru (...)
Zobacz więcej